Dzieją się rzeczy ważne i ważniejsze

Jak pewnie część czytelników zauważyła, ostatnio na blogu coś mało wpisów ;)

Wszystko to bierze się z faktu, że już za tydzień dojdzie do historycznego wydarzenia, w trakcie którego Ruda powie “Tak” (ufajmy ;) i nie będzie już miała odwrotu. W związku z przygotowaniami ślubnymi nie starczało mi czasu na kolejne wpisy, a trochę ciekawych rzeczy się jednak działo.

Mamy chociażby kolejne problemy Mdm (nieco ponad 1000 wniosków w czerwcu, co jest drugim najgorszym wynikiem w tym roku):

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niska-popularnosc-MdM-mozliwe-zmiany-w-ustawie-3160232.html 

W związku z tym pojawiają się pomysły, aby program “naprawić”. Na razie na szczęście nie poprzez zabawy limitami/mnożnikami, ale kto wie, może doczekamy i tego:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-naprawi-program-MdM-3163054.html

Mamy też kolejną “super” sprzedaż deweloperów, chociaż tym razem nawet nasz ulubieniec Bartek T. zauważa, że jest to w sporej części efekt niskiej bazy z początku ubiegłego roku oraz oczywiście niskich stóp procentowych. Niemniej, nie przeszkadza to wieszczyć kolejnych wspaniałych wyników:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najwieksi-deweloperzy-poprawiaja-wyniki-3163019.html 

Czytelnikom polecam porównanie do 3 i 4 kwartału ubiegłego roku (zamiast do jego pierwszej połowy, w której stopy procentowe były dużo wyżej). Dane można znaleźć chociażby u nas:

http://wdomachzbetonu.blogspot.com/2014/05/jeszcze-zbyt-wczesnie.html 

Porównując pierwszą połowę tego roku z drugą połową ubiegłego już takich “cudów sprzedażowych” nie widać. Zwłaszcza, że z reguły sprzedaż na wiosnę jest lepsza niż na jesieni, a drugi kwartał roku jest z reguły okresem o największej liczbie transakcji. Przyjrzymy się temu wszystkiemu w najbliższym wpisie, który pojawi się… właśnie… pojawi się dopiero w sierpniu, po powrocie z zasłużonych(?), poślubnych wakacji.

Mam nadzieję, że do tego czasu nie będzie za późno i Marek W. nie przejmie od nas pałeczki wieszczyciela spadków, bo ostatnio mu (o zgrozo!) ciężko uwierzyć we wzrosty cen:

http://mieszkaniowy.blox.pl/2014/07/Mieszkania-drozeja-Litosci.html

Świat się kończy…

Podziel się z innymi
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Spidi84
Gość

Ja rozumiem UFO, gadoludzie itp. no ale Marek W. piszący o spadkach cen?
Istnieją pewne granice których nie powinno się przekraczać ;)

k-dek
Gość
Wielgo (po latach naganiania, które najczęściej opierało się na bezkrytycznym cytowaniu "zawodowych" naganiaczy) stał się naglę "wujkiem dobra rada" i pozuje na obiektywnego obserwatora rynku nieruchomości. Trochę to komiczne, mają w pamięci to co było, no ale dobrze, że jest, przy czym trzeba być czujnym :DZa każdym razem jak go czytam, to mam wrażenie, że wciąż przemycane są półprawdy, które mają na celu po cichu bronić poziomu cen jaki mamy.Wielgo napisze, że ceny nie wzrosną, że nie wzrosną szybko, że gdzieś tam trochę spadną, gdzieś trochę pójdą w górę, ale o głębszej i niekontrolowanej korekcie cen, która jest dla lobby… Czytaj więcej »
zeroxx
Gość

Jest raport reas za 2 kwartał 2014.
http://media.reas.pl/file/mediakit/621693/60/reas-rynek-mieszkaniowy-w-polsce-q2-2014.pdf

PS. Wszystkiego Dobrego na Nowej Drodze dla autora!!

MaryJan
Gość
k-dek
Gość

Developerka dobrze wie, że liczba gospodarstw domowych i mieszkań zbliża się do równości, a po niej mieszkań zacznie przybywać coraz więcej
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12882224,Koniec_swiata_deweloperow__W_Polsce_bedzie____za_duzo.html

Dlatego też z roku na rok będą zasiewać tezy o niebezpieczeństwie bloków z wielkiej płyty, niezdrowej ciasnocie itp., bo z demografią i emigracją zarobkową nie wygrają, a muszą znaleźć popyt na swoje kwadraty.

Mateusz Kłos
Gość
Coingeddon
Gość

Dokładnie, im więcej nabudują tym taniej będzie. Ja nawet nie myślę o kupnie mieszkania w tym kraju, tylko o tańszym wynajmie. Wolę inaczej inwestować swoje pieniądze niż klity 40-50m2 za kilkaset tysięcy złotych, które będą tracić na wartości przez następne xx lat. Czy jest bardziej ryzykowna inwestycja niż 300k zł w kredycie na 30 lat, do spłacenia ponad 200% tego, przy takiej demografi i ujemnej migracji w tym kraju? Ciężko znaleźć.

MaryJan
Gość

Niech budują, dla nas tylko lepiej bo wszystko to przyspieszy krach i szybciej przywróci normalność na rynku.

Spidi84
Gość

No to teraz sobie poczekamy.
Następny wpis pewno za kwartał :P

kalafior
Gość

"Zdaniem ekspertów taniej już nie będzie."

http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Eksperci-deweloperzy-sprzedali-o-40-proc-mieszkan-wiecej-niz-w-ubr,wid,16753784,wiadomosc.html

Przeczytałem tytuł i podtytuł. Reszty mi się nie chciało.

zeroxx
Gość

Profesor Łaszek znowu w akcji. Tym razem mówi, że w Polsce bańki nie ma a potem udowadnia, że jednak jest i ceny są sporo przeszacowane :)
Cz1. http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/gdzie-ceny-rosna-najszybciej,5647370,magazyn-detal.html
Cz2. http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/jakie-sa-naprawde-ceny-mieszkan,5648515,magazyn-detal.html

MaryJan
Gość

Jeśli warto gdzieś kupić mieszkanie inwestycyjnie to może w Nigerii, a nie w Polsce. Tak na poważnie to jest to ciekawy link do piramid ludności w wielu krajach świata. Nie jest on może super dokładny bo tak długiego okresu nie da się prognozować, ale trendy w danych krajach jest szansa wyczuć.

http://populationpyramid.net/

tbesiak
Gość

Obecnie najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie mieszkania jest TBS. Szkoda że lobby deweloperskie próbuje wygasić ten program który jest najbardziej społeczny. Zainteresowanym polecam oficjalny portal http://tbs24.pl

Pawel Ryszard
Gość

Interesowalem sie TBS'ami mocno i jak juz naprawde stwierdzilem, ze to jest jakies rozwiazanie, to okazalo sie, ze tam trzeba deklarowac dochody cyklicznie. NIby rozmawialem z osoba, ktora ma TBS'a i mowi, ze tam ludzie wpisuja cokolwiek, byleby ponizej pulapu wymaganego, ktory pozwala miec prawo do lokalu. Niby spoko ale perspektywa jechania na takim wałku cały czas powoduje pewna moja obawe. A nuz ktos kiedys powie "sprawdzam!" ?

k-dek
Gość
Sezon ogórkowy ale przejrzyjmy trochę niezależnych badań i nieodzownych zaklinających rzeczywistość komentarzy naganiaczy :D http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/710047,1128572-Wola-mieszkac-z-tesciowa.html "Popyt na mieszkania jest znikomy, mimo wciąż istniejącej luki mieszkaniowej – twierdzą eksperci KPF. (Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych) Jednak zdaniem Pawła Szramowskiego, prezesa zarządu firmy Alex T. Great, daje się zauważyć ożywienie na rynku pierwotnym." Jak coś jest "znikome", to delikatny ruch, który można sobie wyimaginować na różne sposoby, lub po prostu obniżyć (po cichu częściowo) ceny, daje wrażenie ożywienia. A ożywienie to oczywiście – według naganiaczy – brak obniżek cen "Taniej nie będzie" :D "Z drugiej strony, jak zauważa Katarzyna Dmowska z ANG Spółdzielnia Doradców… Czytaj więcej »
k-dek
Gość
i mamy właśnie przykład o co chodzi w "ożywieniu" http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,16381276,Grunt_to_kupic_mieszkanie_tanio_i_bezpiecznie.html?biznes=lublin#BoxBizTxt "Taniej nie będzie" developerzy biją rekordy sprzedaży, już po kryzysie, a jak po kryzysie to ceny w górę! …a tu nagle w Krakowie mieszkania po ~4k – 4,8k, wprowadzane lotem dywanowym w tysiącach sztuk, przy MdM ~5k/m2. Developerka wie, że rynek wykrusza się z efektywnego popytu, i żeby ruszyć sprzedaż trzeba zejść z cen, ale żeby utrzymać zadowalający poziom zysku – schodzą z marży – zwiększają obrót, ma to sens, ale w którymś momencie zderzy się to z dołkiem demograficznym, i może dojść do sytuacji jak pod Madrytem: https://www.youtube.com/watch?v=AYoyIfnoPPk Póki… Czytaj więcej »
El Pe
Gość

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_poland
Kilka ciekawych informacji tu znajdziecie o polskiej demografii. Rok 2013, 369 600 urodzeń, 387 300 zgonów czyli ubyło nas -17700 plus emigracja(?), a najwieksze spadki ludności dopiero przed nami jak beda odchodzić roczniki po 500, 600 i 700 tyś przy ok 350 tyś urodzeń, takie demograficzne tsunami sie nam szykuje, które bedzie miało zapewnie przełożenie na polski rynek nieruchomości…

Spidi84
Gość

http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,16365517,Mieszkania_ciagle_drogie.html#BoxBizTxt

Nie warto zwlekać! Taniej nie będzie! – oraz inne smaczki.
W roli głównej jak zwykle niezastąpiony Marek W. :)

MaryJan
Gość

Ciekaw jestem na jakiej uczelni wykłada? chyba w gimnazjum. Faktycznie mistrz. Z 20.000 można zrobić 200k, ale na pewno nie na lokacie lub obligacjach. Trzeba wybrać bardziej ryzykowne inwestycje i mieć "szczęście" przez 30 lat.

PK
Gość

Tutaj się zgadzam, że założenia do obliczeń są nierealnie optymistyczne. Ale z drugiej strony strategia zatrzymania przy sobie części oszczędności przy zakupie nieruchomości nie jest złym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że te oszczędności jak to mówił autor stanowią poduszkę bezpieczeństwa.

kalafior
Gość
Mateusz Kłos
Gość

"..Drogie w realizacji wymogi techniczne powodują, że choć ceny mieszkań rosną, deweloperzy wciąż narzekają na niskie marże. Deweloperzy giełdowi na swoich projektach mają mniej niż 15 proc…" ;)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rygorystyczne-wymogi-napedzaja-wzrost-cen-mieszkan-3172101.html

MaryJan
Gość

Ciekawe kto będzie za niedługo kupował te wszystkie mieszkania w Polsce, skoro równia pochyła się rozpoczyna i nic nie wskazuje, że tren się zmieni.

http://natablicy.pl/w-polsce-ubywa-studentow-po-raz-pierwszy-od-kilku-lat-przyjeto-mniej-osob-na-bezplatne-studia,artykul.html?material_id=529c24e37041022d1fe318d6

k-dek
Gość
Ten link, jak również ten…: http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/okazje-cenowe-na-celowniku,5649676,magazyn-detal.html[ wystarczy przeczytać *lead i już wiadomo o co chodzi*co to jest lead wytłumaczył ostatnio bratni blogowicz CreditSlayer – jak ktoś nie zna – wartohttp://creditslayer.blogspot.com/2014/07/banka-cenowa-na-rynku-mieszkaniowym-lub.html ] …to przeciwwaga do publikacji prof. Łaszka (słowo na niedzielę – czasami poniedziałek :) ), który (chyba) coś próbuje przekazać, mądrego, ale tekst jest tak napisany, żeby przeszedł "cenzurę" :D http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/konsumenci-nie-uwierzyli-w-szybki-wzrost-cen,5649550,magazyn-detal.html Naganiacze, na chwilę obecną nie mają żadnych argumentów, dla których ceny mieszkań nie miałyby dalej osuwać się powoli w dół, jedynie MdM i grzebanie przy limitach dopłat może trochę zmieniać oblicze rynku, w zależności od poziomu cen jaki bez… Czytaj więcej »
zeroxx
Gość

No proszę no i mamy 152 raz najlepszy czas na zakup mieszkania :)

"Jak już mówiliśmy – tańsze raczej nie będą. Wszystko dlatego, że znów Polacy zaczęli kupować mieszkania. Dodatkowo dostęp do tanich kredytów, który częściowo generuje popyt, może wkrótce się zmniejszyć – już w przyszłym roku wymagalny będzie 10-procentowy wkład własny przy zakupie nieruchomości, ponadto prawdopodobnie stopy procentowe pójdą w górę."

Najpierw Pani mówi, że mieszkania tańsze raczej nie będą, a potem udowadnia, że jednak będą :)

http://biznes.pl/magazyny/nieruchomosci/mieszkania/okazje-cenowe-na-celowniku,5649676,magazyn-detal.html

k-dek
Gość

http://pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia :)

bełkot WGN jest dość niepokojący i to nie pierwszy ich tekst w takim stylu…

trackback

buy chloroquine 250mg

coronavirus plague – chloroquine – chloroquine aralen

trackback

levitra 20mg

levitra name – levitra generic reviews mark forums read – trackback komentiraj levitra

trackback

viagra online

acquisto viagra generico italia – viagra dosage for bph register – buy viagra all the information and videos about buy viagra

trackback

full spectrum cbd oil

cbd without the high – cbd australia – cbd oil benefits for skin

trackback

cbd pure

cbd tincture 500mg – cbd oil for anxiety and depression – cbd australia

trackback

viagra for sale

viagra 20mg total topics – viagra 20mg pills interests – indian generic viagra

trackback

chloroquine sars

coronavirus dangerous – chloroquine phosphate online – coronavirus areas affected

trackback

cialis buy

cialis or viagra – cialis pills side effects community – cialis powered by bellabook keyword

trackback

viagra 100mg

on line viagra – viagra buy canada forum contains no new posts – viagra information

trackback

walmart cialis

cialis more:drug_uses – cialis and alcohol interaction new posts – like cialis for heart help that ins pays

trackback

cialis at walmart

cialis from canada online inbox – generic cialis online – buy cialis online e-mail address

trackback

cialis vs viagra

is generic cialis safe – prices online cialis – cialis vs viagra

trackback

tadalafil online

cialis 200mg – long term use of cialis – cialis heart palpitations

trackback

viagra 100

viagra vs viagra market share minibbs.cgi?log= – viagra from canada daily privacy policy – viagra uk pharmacy

trackback

tadalafil 20mg

cialis 5mg generic total posts – cialis last post – cialis 5mg canada posts per day

trackback

sildenafil 50 mg tablet

WALCOME

trackback

what is the best female viagra

WALCOME

trackback

where can i safely buy generic viagra

WALCOME

trackback

how much does cialis cost with insurance

Health

trackback

buy cialis philippines

Generic for sale

trackback

good opening tinder lines

Dzieją się rzeczy ważne i ważniejsze | W domach z betonu

trackback

free online dating web-sites

trackback

free dating site for single parent

trackback

free online dating okcupid

trackback

dating for free online

trackback

100 free canada dating

trackback

is uniform dating free

trackback

asian dating free website

trackback

free chat and dating

trackback

free older woman younger man dating sites

trackback

hampshire dating free

trackback

college dating site free

trackback

chennai free dating sites

trackback

free military dating sites in the usa

trackback

i am looking for free dating site

trackback

keto diet potatoes

trackback

keto diet shakes

trackback

is keto diet healthy

trackback

rochester gay dating https://gaychatus.com/

trackback

dating advice book for gay men https://gaychatgay.com/

trackback

cuban gay dating sites https://freegaychatnew.com/

trackback

gay dating “endless texts” https://datinggayservices.com/

trackback

custom writing essay https://essayghostwriter.com/

trackback

write your essay for you https://essaypoints.com/

trackback

write an analytical essay https://essaytag.com/

trackback

admission essay writing service https://essaysnet.com/

trackback

casino no deposit bonus win real money usa https://onlinecasinos4me.com/

trackback

free sign up bonus online casino https://online2casino.com/

trackback

no deposit slots for real money https://casinoonlinet.com/

trackback

online usa casino https://casinosonlinex.com/

trackback

no deposit welcome bonus https://casinoonlinek.com/

trackback

writing essays for money https://student-essay.com/

trackback

help with essay writing https://essaytodo.com/

trackback

writing an essay for college https://buy1essay.com/

trackback

popular free sex games https://cybersexgames.net/

trackback

3arsenal

trackback

gay christian dating indiana https://gaypridee.com

trackback

gay dating documentary youtube https://gay-buddies.com

trackback

gay italian men dating site https://gayfade.com

trackback

best dating website for gay man to pay for https://gaysugardaddydatingsites.com

trackback

all free gay chat rooms https://bjsgaychatroom.info/

trackback

ierracial gay chat rooms https://gaytgpost.com/