To już koniec

Jak wspominaliśmy poprzednio, nie mamy już czasu na prowadzenie bloga w sposób hobbystyczny – jedynym potencjalnym “ratunkiem” byłoby przejście na dostęp płatny tak, abyśmy na pisanie bloga mogli przeznaczyć kilka godzin, które aktualnie przeznaczamy na pracę. W związku z tym odbyła się ankieta, której wyniki prezentują się następująco:

O ile jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, jeśli chodzi o procentowy udział odpowiedzi na “tak” (jest ich 1/3), o tyle bezwzględna liczba potencjalnych chętnych jest zbyt mała, żeby przekształcić bloga w formułę płatną (zakładając nawet, że wszyscy, którzy odpowiedzieli “tak” w ankiecie, rzeczywiście wykupiliby dostęp, gdyby przyszło co do czego).

W związku z tym blog zostanie zawieszony – nowe wpisy nie będą się pojawiać (chyba że wydarzy się coś wybitnie spektakularnego, a przy okazji będzie trochę czasu, żeby to opisać). Strona przez dłuższy czas pozostanie aktywna (w końcu jest tam trochę treści “ponadczasowych”), ale bez nowych artykułów szybko uzyska status archiwalnej, na której nic ciekawego się nie dzieje.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas czytali – 6 lat pisania to kawał czasu i wiele się tu nauczyliśmy (systematyzując własną wiedzę w trakcie pisania oraz czytając Wasze komentarze). Jeśli kiedyś wygramy w Lotto (w które nie gramy, bo nie lubimy gier, w których z definicji się przegrywa ;) albo ceny mieszkań spadną o 2/3 i kupimy ze 2 na wynajem, a potem zostaniemy rentierami (hahaha), to wrócimy do pisania (chociaż w tym drugim przypadku chyba niespecjalnie byłoby o czym).

Wszystkim czytelnikom życzymy powodzenia w rozstrzyganiu mieszkaniowych rozterek. Zasada jest prosta – można podjąć decyzję lepszą, albo gorszą, ale ważne jest, żeby ją podejmować świadomie, a nie robić czegoś tylko dlatego, że robią to wszyscy. Bo wszyscy, prędzej czy później, zawsze się mylą.

Podziel się z innymi
  • 20
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Użytkownik

Szkoda że nie pociśniecie tematu z afiliacją przy produktach hipotecznych https://itiq.pl/zarabianie-w-internecie/jak-zarabiac-na-polecaniu-produktow-bankowych-w-internecie/

Darek
Użytkownik

Dzięki za ten 6 lat ciężkiej i świetnej pracy.

Całkowicie rozumiem decyzję, sam zarzuciłem pisanie na moim pierwszym hobbystycznym blogu. Niestety brak czasu robi swoje.

lockvestor
Użytkownik

Nie wiem po co zawieszać bloga i ogłaszać to w tak dramatyczny sposób. Mniej czasu na pisanie to mniej artykułów i tyle. Czasami widzę blogi z ostatnimi wpisami z 2011 roku i wiszą w sieci, ale nikt nie ogłaszał tak ostentacyjne zamknięcia i przybytek po prostu upadł śmiercią naturalną z braku laku. Może znajdzie się ktoś kto będzie chciał kontynuować. Myślę, że wśród komentujących jest sporo tęgich głów.

Mis
Użytkownik

Mam wrażenie, że to nie brak czasu jest problemem, a jedynie zwątpienie w trend, którego bardzo wyczekujesz. Skoro jednak decydujesz się na taki krok, to również mnie wypada podziękować za dotychczasową lekturę! ;)

zeroxx
Użytkownik
@wzb Również uważam,że nie należy kończyć z działalnością w tak spektakularny sposób. Wykonywałeś kawał dobrej roboty do tej pory i blog stał się w tym czasie w miarę rozpoznawalny w sieci. Nikt tu nie oczekuje artykułów co tydzień. Poporostu jeżeli najdzie cię ochota lub stanie się coś ważnego odnotowania to mógłbyś to uzewnętrznić na tej stronie i tyle. Jestem dodatkowo pewien, że znajdzie się również ktoś kto coś czasem przygotuje to wrzucenia. Ale mimo wszystko rozumiem decyzję i brak wolnego czasu. PS. Wiele deskusji odbywa się tu w komentarzach. Czasem nawet nie trzeba artykułu od ciebie, wystarczy link z zewnętrznego… Czytaj więcej »
Tomasz_Wielblad
Użytkownik
wdzb jesteście ofiarami własnego sukcesu hehe tak długo tu budowaliście atmosferę oszczędzania i nie dawania się okraść że jak napisaliście wiadomość o odpłatności to potraktowano was tak samo… wszak ile może kosztować przepisywanie darmowych danych z własnym wyssanym z palca komentarzem? ( nigdy nic się nie sprawdziło w owym komentowaniu) przecież to takie samo jak gadanie o pazerności deweloperów… o ich bogactwie wynikającym z okradania głupców… o ich mercedesach i kochankach hehe zasialiście i zebraliście :) gratuluje ;) kolejny raz pęka mydlana bańka ideologii… człowiek nie żyje ideałami… choć uważam że wasze ideały były skopane od samego początku… to nie… Czytaj więcej »
Piotr
Użytkownik
Polecam uwadze Towarzystwa: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koniec-III-kw-2018-r-z-kolejnymi-podwyzkami-cen-mieszkan-7625709.html Obecnie w związku z wyjazdami Ukrainców do roboty do Niemiec (wiem że to zjawisko się ZWIELOKROTNIŁO w ciągu 9 miesięcy) to obok inflacji kosztów będziemy mieli do czynienia z wąskim gardłem możliwości produkcyjnych. Po prostu staną niektóre budowy z powodu braku rąk do pracy. To doprowadzi do ograniczenia podaży w segmencie popularnym. Nie będzie mieszkań dla klasy średniej. Od 2014 roku do Niemiec przyjechało 2 miliony nowych obywateli. Każdego roku obecnie przyjeżdża 200 tysięcy nowych. Jednocześnie brakuje rąk do pracy (nowi obywatele nie są ani inżynierami ani nawet robotnikami budowlanymi) oraz jest eksplozja cen gruntów. To… Czytaj więcej »
Tomasz_Wielblad
Użytkownik
wąskie gardło produkcyjne jest moim zdaniem zaletą niż wadą… może zmusić rząd do realnych działań i np zwiększenia poziomu zatrudnienia czy zmiana kwalifikacji (rolnictwo nadal zatrudnia zbyt wielu) albo inwestycje zwiększające wydajność czy w innowacje… raczej nie mamy co liczyć na zwiększenie się podaży pracy w najbliższym czasie czy jakiś szczególny spadek popytu na pracę… obawiam się że program czyste powietrze przyczyni się do rozpasania budowlańców… będą robić mniej ale drożej… a Ukraińcy? aby wyjechali jak najszybciej… moim zdaniem polityka historyczna obu państw pcha nas w nieunikniony konflikt… więc im mniej możemy sobie wzajemnie zaszkodzić tym lepiej dla nas wszystkich…… Czytaj więcej »
Piotr
Użytkownik
myślę że ta przecena potrwa dłużej. Choć większość tego ruchu się dokonała. Może będzie dlużej klepane dno (jeszcze tam nie jesteśmy). Dla mnie bazowym scenariuszem jest spadek DAXa do 9000-10000. To jeszcze daleko. Jest duża szansa że Chiny tym razem się wywalą. Doctor Copper od początku roku -18%, USA baardzo zdeterminowane żeby się obronić. Chyba będą ściągać produkcję elektroniki do siebie, walczyć na wszystkich frontach. Natomiast jestem jak najbardziej optymista na przyszłość. Polska ma ogromny ukryty potencjał. Tym bardziej teraz jak USA chcą jak najwięcej z Chin wycofać. Polska teoretycznie mogłaby zastąpić częściowo Chiny (we współpracy z Japonią/Koreą). Natomiast żeby… Czytaj więcej »
Jaja Robie
Użytkownik
https://forsal.pl/artykuly/1349757,frank-szwajcarski-ustawa-frankowa-ministra-ziobry-bedzie-rewolucja-dla-rynku-hipotecznego.html Rozwiązanie najdalej idące, a zarazem mające obowiązywać dopiero do kredytów zaciąganych w przyszłości (po wejściu w życie ustawy), to realizacja koncepcji „klucze za dług”. Czyli konsument ogłaszający upadłość, gdy odda mieszkanie, nie będzie musiał spłacać reszty kredytu hipotecznego. https://www.bankier.pl/wiadomosc/ING-Brexit-mocno-uderzy-w-Polske-Czechy-i-Wegry-7626683.html Z prognoz niderlandzkich bankierów wynika, że w rzeczonych krajach brexit najmocniej mogą odczuć sektory: motoryzacyjny, rolniczy i tekstylny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy przewidywaniach założono najgorszy możliwy scenariusz gospodarczy dla Wspólnoty, która w marcu 2019 r. nie będzie już miała w swoich szeregach 5. największej gospodarki świata. Istotną kwestią pozostaje również fakt, że kraje Europy Środkowej są głównymi… Czytaj więcej »
Jaja Robie
Użytkownik
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/upadlosc-konsumencka-frankowicze-dlugi,105,0,2421353.html Do jego słów odniósł się w rozmowie z money.pl wiceprezes Związku Banków Polskich Jerzy Bańka. – To świadczy o całkowitym niezrozumieniu istoty prowadzenia jakikolwiek działalności gospodarczej, a tym bardziej bankowej – stwierdza. – Można wnioskować z tej wypowiedzi, że dlatego, iż banki są jeszcze rentowne, to powinny łatwą ręką rozdawać cudze pieniądze. Dziwię się, że takie słowa wypowiada minister sprawiedliwości. Stąd tylko mały krok do tego, aby zachęcać ludzi do nieodpowiedzialnego zadłużania się za obietnicą – “jeśli będziesz miał kłopoty, to my uwolnimy cię od długów”. Dziwne jest to, że banki się buntują, przecież nieruchomości maja tylko drożeć, to… Czytaj więcej »
Paradoks
Użytkownik

ZBP to jest kabaret.
Ale ich oryginalny pomysł jest dużo zabawniejszy – niech dług razem z mieszkaniem przejmują gminy, a kredytobiorcy sobie wtedy będą od gmin najmować. Rozwiązanie wprost idealne – i z indywidualnymi pieniaczami nie trzeba się użerać, i zachowujemy stały wpływ do kasy przez wiele lat, i zmiany cen nieruchomości możemy mieć gdzieś.

zeroxx
Użytkownik

A tymczasem deweloperzy dalej nie zwalniają tempa.
https://m.rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/budownictwo-mieszkaniowe-wciaz-bez-sygnalow-slabniecia-koniunktury/10393/
Popyt spada. Hmmm co tu może się wydarzyć? Jak od nowego roku Ukraińcy zaczną wyjeżdżać no to mamy “black friday” na nieruchomosciach.