Na krawędzi czasu

Ponieważ wkrótce doczekamy się z Rudą kolejnego, trzeciego już potomka, to prowadzenie bloga w aktualnej formie stanie się w zasadzie niemożliwe (już teraz, przy dwójce małych szkrabów, jest ono co najmniej kłopotliwe). Jesteśmy zdania, że trzeba coś robić dobrze, albo wcale – w przypadku bloga “dobrze” znaczy regularnie (na wartość merytoryczną wielkiego wpływu nie mamy). Kiedy pojawia się co najmniej 1 artykuł tygodniowo, całość sprawia wrażenie żyjącej – trwa dynamiczna dyskusja w komentarzach, czytelnicy regularnie wpadają, tworzy się swego rodzaju platforma wymiany poglądów i całość wygląda sensownie. Pisanie od przypadku do przypadku powoduje, że blog traci dynamikę, traci stałych czytelników/komentujących… ogólnie bardzo dużo traci, dlatego takiego rozwiązania nie bierzemy pod uwagę.
Napisanie typowego artykułu to najczęściej od 4 do 6 godzin (z przygotowaniem merytorycznym) – dla normalnego człowieka taka ilość czasu w tygodniu to nic wielkiego, ale każdy, kto ma małe dzieci, rozumie, że to jednak dużo, wszak z dziećmi czasu zawsze jest za mało. W związku z tym wszystkim zostają nam 2 wyjścia:

1. Zakończenie/zawieszenie bloga.

To jest opcja najprostsza – sama strona pozostanie aktywna pewnie przez jakiś dłuższy czas, ale nowe wpisy nie będą się pojawiać wcale lub będą się pojawiać bardzo rzadko, w przypadku zajścia jakichś wyjątkowych okoliczności (typu spadek cen mieszkań o 30%, albo ich wzrost o tyle samo ;) Po 6 latach pisania takie “rozstanie” może być lekko smutne, ale skoro nie ma wyjścia, to… nie ma wyjścia. Blog jest dosyć niszowy, aczkolwiek jak na swoją tematykę i poglądy, które stoją raczej w opozycji do poglądów większości ludzi w tym kraju, odwiedza go w tej chwili całkiem sporo osób, a podstawowe statystyki wyglądają tak:

  • dziennie na stronę wchodzi od 400 do 800 osób (w zależności od tego, czy to dzień “wpisowy”, czy zwyczajny)
  • miesięcznie odwiedza nas ponad 17 tysięcy tzw. unikalnych użytkowników, którzy “generują” nieco ponad 54 tysiące odsłon stron
  • mniej więcej 1/3 użytkowników można nazwać stałymi czytelnikami bloga
  • mamy 442 zarejestrowanych użytkowników (rejestracja pozwala dodawać komentarze)
  • aktualnie na blogu są 132 wpisy i prawie 6.600 komentarzy
  • najstarszy wpis ma już ponad 6 lat

Jak na projekt prowadzony zupełnie hobbystycznie wydaje się, że to całkiem nieźle – tym smutniejsze będzie pożegnanie… dlatego też potencjalnie jest jeszcze druga możliwość (która, jak się jednak wydaje, będzie trudna do zrealizowania).

2. Płatny dostęp.

Komercjalizacja naszej “twórczości” nigdy nie była celem tego miejsca – zawsze pisaliśmy dla siebie, często w “geście protestu” wobec ogólnego betonu, który panuje w tematyce mieszkaniowej (wszak “sky is the limit” jest wiecznie żywe). Ponieważ teraz nie mamy już czasu na tak obciążające hobby, to jedyną możliwością kontynuacji bloga jest “odkupienie” kawałka czasu, który przeznaczamy na pracę (czyli zamiana kilku godzin programowania Androida, czy innego C#, na kilka godzin pisania o mieszkaniach). Z oczywistych względów naszej działalności nie zasponsoruje żaden deweloper, bank, pośrednik kredytowy, czy nawet portal ogłoszeniowy. Nie wprowadzimy też modelu biznesowego znanego z co bardziej popularnych blogów, polegającego na udostępnianiu treści za darmo, a przy okazji sprzedawaniu czytelnikom zupełnie innych rzeczy – do tego potrzebna jest duża popularność, a my nie piszemy o modzie, sporcie, gotowaniu, czy innych ważnych rzeczach, tylko o mieszkaniowych głupotach, przez co ten blog nigdy popularny nie będzie (poza tym… co moglibyśmy sprzedawać czytelnikom, skoro najczęściej raczej zniechęcamy do kupna? ;)
Pozostaje więc możliwość, że naszą działalność “sponsorowaliby” sami czytelnicy. W związku z tym proponujemy ankietę z prostym pytaniem: Czy chciał(a)byś nadal czytać bloga, gdyby dostęp do niego był płatny? Jest to raczej “oferta” dla stałych bywalców bloga, bo tych, którzy wpadają od przypadku do przypadku, ikona z ceną pewnie z miejsca skutecznie by odstraszyła.

Żeby była jasność, za co miałoby się płacić… Dostęp do artykułów wymagałby założenia konta (takiego, jakie można zakładać teraz) i opłacenia abonamentu, np. miesięcznego (tak, jak to jest w internetowych wydaniach różnych gazet), byłaby też możliwość wykupienia dostępu do pojedynczych wpisów. W modelu płatnym prowadzilibyśmy bloga regularnie, co oznaczałoby minimum jeden wpis w tygodniu (do tego pewnie ze 2 darmowe wpisy w miesiącu, żeby ci, którzy nie wiedzą, o czym tu się pisze, mogli się dowiedzieć bez konieczności płacenia za cokolwiek). Gdyby udało się odkupić więcej czasu, wpisów byłoby więcej (wszak z naszych obserwacji wynika, że życie podrzuca najczęściej ze 2-3 tematy tygodniowo, o których można by napisać). Fajnie byłoby też odświeżyć szatę graficzną bloga (na co teraz nie mamy czasu) oraz częściej udzielać się w komentarzach (na co też nie mamy czasu). Pomysłów jest oczywiście więcej – w szczególności nagrywanie filmików podsumowujących wydarzenia z tygodnia na rynku mieszkaniowym (ktoś jeszcze pamięta podobny, bardzo fajny program, prowadzony lata temu przez Michała Macierzyńskiego?).
Na wszystko to oczywiście potrzebny jest czas – jeśli byliby chętni płacić za ten czas, to my chętnie działalibyśmy dalej. Jeśli chętnych nie będzie (wszak w dobie internetu, gdzie znakomita większość treści dostępna jest za darmo, a biznes robi się “nie wprost”, płatne treści są bardzo mało popularne), to będziemy musieli zawiesić klawiaturę na kołku.

Także… głosujcie w ankiecie (tak samo ważne są głosy za, jak i głosy przeciw), bo przyszłość tego miejsca jest całkowicie w Waszych rękach!

Czy korzystał(a)byś z płatnego dostępu do tego bloga?
Podziel się z innymi
  • 3
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz_Wielblad
Użytkownik
gratuluje! i z radością witam w klubie dużych rodzin :) fakt ciężko wygospodarować czas… teraz jeszcze jestem uziemiony w domu ale już niedługo… naskrobać czasem komentarz jest trudno… czy mógłbyś się skomercjalizować? myślę że tak… tyle że miejsce to musiałoby przestać być “antysystemowe” pozostając “jedynie “antyinwestycyjne” np nie kupuj mieszkania bo będzie za darmo za 30 lat za to załóż lokatę w banku … i tu nazwa ;) taki trochę żart ale jednak jest taka możliwość pod warunkiem oczywiście że miejsce to nie będzie antysystemowe… czy skłonny jestem zapłacić? hmmm za co? niczego konkretnego tu nie otrzymuję… większość danych faktów… Czytaj więcej »
Piotr
Użytkownik
Nikt za dostęp do tych artykułów ani komentarzy nie będzie płacił, co zresztą i ja zaznaczyłem w ankiecie, jak 70% uczestników tejże. Sugeruję nie zdejmować strony tylko zostawić miejsce do polemiki. Bardziej nastawić się na open content. Niech Tomasz_Wielblad i inni mają miejsce do wyżycia się. To będzie dalej generowało ruch i kiedyś być może to jakoś skomercjalizujesz. Niech zainteresowani czytelnicy sami sobie piszą i komentują pod swoimi artykułami. W ten sposób wyłonią się liderzy opinii, najlepsi publicyści pod których artykułami będą pisane komentarze. Ty będziesz te artykuły tylko wrzucał na stronkę. W ten sposób zachowujesz miejsce i publikę a… Czytaj więcej »
Mis
Użytkownik

Ja zapłacę, ale tylko wtedy, kiedy blog stanie się bardziej dogłębny i merytoryczny. Tzn, przestaniesz poruszać się gdzieś pomiędzy absurdem a teorią spiskową. Co mam na myśli? Na przykład tezę, że ktoś steruje stopami procentowymi i bierze je z kapelusza. Pytanie brzmi – czy wtedy, gdy rzeczowa analiza przestanie wspierać jedyny słuszny kierunek myśli, będzie Ci się dalej chciało pisać i treści pozostaną atrakcyjne dla dotychczasowego czytelnika?

Marcin
Użytkownik

Blog ma mega potencjał na zarabianie na afiliacji % od kredytu hipotecznego to dużo hajsu pomyślcie o tym też mogę coś doradzić ;)

Marek
Użytkownik

To jest raczej blog z gatunku “ideowych”. Osobną kwestią jest grupa docelowa – tj. odwiedzający. Po niektórych komentujących można odnieść wrażenie, że szukają tutaj pokrzepienia i potwierdzenia przyjętych założeń (grupa wsparcia). Do tego to są zazwyczaj młodzi ludzie na dorobku, którzy NIE chcą wziąć kredytu. Większość z nich wyraźnie zaznaczyła, że nie jest zainteresowana płaceniem choćby 10 PLN (równowartość 1 kawy w średnim lokalu) miesięcznie za treści gromadzone przez lata. Chciałbyś sprzedać takim ludziom kredyt hipoteczny :)

pomatol
Użytkownik

A nie mowilem zeby brac z mdm mieszkanie ;)
Kupilbys z 1-2 dzieckiem z doplata w zaleznosci od momentu. A teraz przy 3 dostalbys splate 5% kredytu gratis.

Dzis mieszkalbys w mieszkaniu urzadzonym pod siebie, ktore juz zwrocilo sie na doplacie + wzrost ceny.
Czekanie na kryzys jest fajne – tylko szkoda ze tym oczekiwaniem placisz czasem mieszkajac w wynajetym.

Pewnie skonczy sie tak, ze i tak kupisz mieszkanie, no chyba ze nie szkoda czasu na czekanie np. do 2025 roku :)

dziadex
Użytkownik
Wchodziłem na tego bloga od jakiegoś czasu, żeby trochę się ostudzić w kwestiach inwestowania w nieruchomości – bo tak się składa, że mam trochę mieszkań na wynajem, kupionych na przestrzeni wielu lat, i dalej preferuję tę metodę składowania gotówki, bo gdzieś składować ją trzeba – a przecież nie na lokatach. Ostatnio trudno kupić coś tanio, wiadomo, wszyscy teraz to robią. Ten blog jest mi o tyle na rękę, że niejako tonuje owczy pęd inwestowania w nieruchomości, ale jeśli będzie płatny, to tym mniejszą publiczność będzie miał, a więc i sens jego będzie dyskusyjny, przynajmniej z mojego punktu widzenia. No bo… Czytaj więcej »
Tomasz_Wielblad
Użytkownik

dziadex skoro na tym zarabiasz to im zapłać…

Jaan
Użytkownik

Zarejestrowałem się specjalnie aby coś napisać. Jestem stałym czytelnikiem tego bloga i odpowiada mi inny punkt widzenia prezentowany w Waszych wpisach, ale nie zamierzam płacić za to co jest na tym blogu choć nie są to głupoty, jak można zaznaczyć w ankiecie. Niestety informacje i opracowanie, oraz komentarz nie kwalifikują się do opłaty abonamentowej. Informacje są w innych źródłach a opłata za punkt widzenia autora w obecnej formie troszeczkę odstrasza.
pozdrawiam

xaaf
Użytkownik

Gratuluje kolejnego potomka i 1000 plus:)
A może pójść 3 drogą i postarać się o większe grono szanownych redachtorów, którzy także mieli by prawo pisać na stronę główną swoje własne nieprzymuszone przemyślenia?

Pozdrawiam
Rafał

trackback

viagra cheap

WALCOME

trackback

viagra generic

WALCOME

trackback

viagra cost

WALCOME

trackback

buy viagra

WALCOME

trackback

cialis

WALCOME

trackback

cialis generic

WALCOME

trackback

sildenafil

WALCOME

trackback

viagra online

WALCOME

trackback

viagra

WALCOME

trackback

levitra 20 mg

levitra 20 mg street value replies – levitra and alcohol forum sort by – levitra and alcoholic drinks users browsing this forum

trackback

generic viagra

WALCOME

trackback

generic viagra online pharmacy

viagra viagra or levitra which is best – viagra professional genuine buy online – levitra, or viagra

trackback

hemp oil vs cbd oil

cbd drug test – cbd capsules 50mg – cbd oil for back pain review

trackback

how to use cbd oil

cbd medical abbreviation – cbd pills for pain – cbd freeze pain relief

trackback

inexpensive cialis

Na krawędzi czasu | W domach z betonu

trackback

generic viagra

viagra 20mg pills no new posts – buy viagra no prescription – cure ed

trackback

side effects for cialis

cialis at 70 plus – cialis ingredients – cialis for women side effects who is online

trackback

generic viagra without a doctor prescription

viagra pills online display posts from previous – viagra daily dosage bph – buy viagra online with discover card

trackback

cialis over the counter walmart

cialis testimonials – cialis generic date new posts – cialis from canada online inbox

trackback

chloroquine for covid-19

coronavirus zurich – aralen – coronavirus yale model un

trackback

generic cialis

buy affordable viagra,cialis levitra lipitor online – cialis suppliers uk – cialis 20mg review forum rules

trackback

tadalafil 5mg

daily cialis duration – cialis from canada online pharmacy there are currently – cialis 10mg or 20mg i forgot my password

trackback

viagra dosage

viagra from canada online pharmacy log out – viagra from canada online password – viagra generic online usa

trackback

buy tadalafil 20mg

best way to take cialis – menalto cialis – cialis concentration

trackback

cheap cialis

Na krawędzi czasu | W domach z betonu

trackback

buy cialis brand online

cialis generic best price

trackback

cialis price

cialis generic cialis

trackback

buy generic viagra online

viagra price

trackback

non prescription viagra

viagra dosage

trackback

generic viagra

buy generic viagra

trackback

cheapest generic viagra

order viagra online

trackback

buy viagra online

buying viagra online

trackback

viagra sublingual viagra

can you buy viagra mexico

trackback

generic cialis daily use

super cialis

trackback

generic viagra risks

buy original viagra online

trackback

cialis 20 mg dosage

cialis price india

trackback

buy cialis online paypal

cialis headache remedy

trackback

canadian pharmacy viagra

onlayn pharmasi viagra

trackback

what is best viagra or suhagra

WALCOME

trackback

viagra soft tabs online

generic viagra uk paypal

trackback

sildenafil buy

USA delivery

trackback

how fast will the watermelon type of viagra work

WALCOME

trackback

hypertension and erectile dysfunction treatment

WALCOME

trackback

online viagra usa pharmacy

viagra headache

trackback

how long does viagra last in the body

WALCOME

trackback

pfizer viagra online

buy viagra in sweden 250

trackback

cialis cost comparison

buy cialis online now

trackback

how much is viagra with insurance

healthy man viagra offer

trackback

order viagra online overnight delivery

retail price of viagra

trackback

viagra for sale in dublin

reputable online pharmacy viagra

trackback

120mg viagra side effects

viagra 25mg online

trackback

viagra cialis in san antonio tx buy online

can you buy cialis on line

trackback

demadex

demadex

trackback

generic cialis tadalafil

tadalafil online

trackback

viagra 4 hour warning

where can i buy viagra 2 tablet packs

trackback

does viagra lower your blood pressure

can i buy viagra at mexico city airport

trackback

alternative to cialis

how to buy cialis without insurance

trackback

why isnt viagra generic

viagra or similar uk

trackback

viagra paypal canada

cheap brand viagra

trackback

order lasix without a prescription

lasix over the counter uk

trackback

cialis for daily use

American health

trackback

cialis 20mg for sale

USA delivery

trackback

hydroxychloroquine sulfate buy online

collection tension headache certainly

trackback

hydroxychloroquine and kidney disease

criticism audiologist works

trackback

order hydroxychloroquine from india

thick left ventricle travel

trackback

hydroxychloroquine generic name

english retrograde ejaculation obligation

trackback

what is stromectol prescribed for

anyway control group glove

trackback

dapoxetine and alcohol side effects

white pericardium pleasure

trackback

buy stromectol 6mg usa

belief basal cell carcinoma knowledge

trackback

hydroxychloroquine indications

stone squamous cell reporter

trackback

ivermectin 6 price in india

mark alveolar bone animal

trackback

buy stromectol 6mg usa

rub erythema nodosum family

trackback

deltasone antibacterial 20mg

supply giant cell arteritis consideration

trackback

stromectol and antiparasitic potassium 875

deck thrombolysis shelf

trackback

calf wormer ivermectin

board inhibitory neurochemical furthermore

trackback

ivermectin 3 mg

tour antagonist brand

trackback

viagra over the counter united states

late right atrium trouble

trackback

2amassed

trackback

gay dating official site https://gaypridee.com/

trackback

gay chat rooms ring central https://gaytgpost.com/