Kryzys, stopy procentowe i inne głupoty

Dziś zamiast wpisu będzie kolejne wideo – tym razem to rozmowa, na którą zaprosił nas Czarek, prowadzący na YouTube’ie kanał “CRYPTO POLAND”. Sam kanał zdecydowanie warto śledzić – są tam różne ciekawe filmy na różne ciekawe tematy. W przeciwieństwie do tego bloga, gdzie pastwimy się głównie nad cenami mieszkań, które nie chcą spadać, Czarek porusza bardzo szeroki zakres tematyczny (kryptowaluty, kryzys, mechanizmy świata finansów oraz te nieco bardziej oderwane, jak studia dzienne vs zaoczne, czy chociażby wpływ Instagrama na dziewczyny ;) Link do kanału jest taki:

https://www.youtube.com/channel/UCNJhvs1-yagsP9QixA6Nm5

Wywiad został podzielony na kilka części i dziś można obejrzeć część pierwszą o kryzysie, stopach procentowych i innych głupotach. Jeśli ktoś nie ma akurat ciekawszych zajęć przez najbliższe pół godziny, to zapraszamy do obejrzenia:

 

Podziel się z innymi
  • 4
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz_Kulig
Użytkownik

Bardzo ładnie to wyszło, czekamy na kolejne części.

Tomasz_Wielblad
Użytkownik
ale dno… skąd przekonanie że do kryzysu należy ludzi przygotować???? ja raczej bym twierdził że kryzysy pojawiają się niespodziewanie… ludzie gdy nabierają przekonanie że piekła nie ma nagle są zaskakiwani kryzysem… tymczasem nowe szczyty zazwyczaj są zdobywane w atmosferze strachu… oczywiście ten ostatni szczyt jest witany w pełnej euforii… także ta teoria o przejmowaniu “mienia”… tylko kto komu i co może przejąć???? świat możemy podzielić na dwa bieguny kapitał i pracę… swoją drogą to takie zreformowane pan i niewolnik ;) i co teraz ten kapitał może zajumać pracy??? przecież to robi! cały dodruk trafił w ręce kapitału! kapitał jest beneficjentem… Czytaj więcej »
Tomasz_Wielblad
Użytkownik

a co powiecie na temat poruszania wzrostu oprocentowania w Turcji Ukrainy Rosji czy tam innego państwa które zostało przywołane? ok wzrosły procenty… a co stało się z ceną nieruchomości? co z siłą nabywczą pieniądza? czy nie uważacie że przykład wzrostu oprocentowania bez analizy cen i wartości pieniądza to tylko populizm i demagogia???

Paradoks
Użytkownik
Proszę bardzo: https://tradingeconomics.com/turkey/housing-index https://www.ceicdata.com/en/turkey/house-price-index/house-price-index Wygląda na to, że dopiero zaczęło się ostre hamowanie, ale biorąc pod uwagę inflację na poziomie 20%+ to ceny w ujęciu realnym spadły już mocno na pysk. Oczywiście ci co mają tylko lirę tego nie zauważą (chociaż nie wiem jakie oni tam mają kredyty), ale o to też w tym przekręcie ze zmyślonym środkiem płatniczym chodzi. To jest to, o czym pisałem Ci w którymś innym wątku – nominalnie to może i wielkich spadków nie będzie, ale realnie, w odniesieniu do czegoś wartościowego (czyli nie waluty :)))) – owszem. Niekoniecznie od razu złoto, zerknijmy na jedzenie:… Czytaj więcej »
fromZero
Użytkownik

czyli wniosek z tego taki ze nie warto trzymac waluty , czyli np mieszkania , dobrze rozumiem ?

Paradoks
Użytkownik

Tak, lepiej nie trzymać waluty, zwłaszcza śmieciowej. Ale czy w zamian wybrałbym akurat drogie mieszkania, to już inna kwestia. Może jedno, na własne potrzeby i nie na kredyt, pewnie tak.

Niezależnie od aktualnej sytuacji cenowej, osobiście wolę coś, co jest w miarę poza radarem pazernego państwa.

Jaja Robie
Użytkownik

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zmienne-oprocentowanie-lekcewazone-ryzyko-7623349.html

Ponad 30 proc. bankowców twierdzi, że klienci mają niską świadomość możliwości wzrostu rat kredytów hipotecznych w najbliższych latach. Tymczasem przed ryzykiem stopy procentowej nie ma właściwie ucieczki. Bezpieczeństwa nie zapewnią wprowadzane ostatnio na rynek zobowiązania ze stałym oprocentowaniem.

https://www.thisismoney.co.uk/money/mortgageshome/article-6328897/London-house-prices-slide-38th-43-major-world-cities.html

Wyrywek odnośnie lepszej lokalizacji :

Knight Frank’s experts said that property prices in prime central London are trading 10 to 20 per cent below their peak in 2014.
comment image

Od 33 miejsca spadki

amson
Użytkownik

warto pomyśleć o kredycie gotówkowym albo pożyczce, na lista-firm.com.pl są ciekawe online