Jaja Robie

Forum Replies Created

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Aktualności i newsy #31505

  Jaja Robie
  Participant

  https://www.pb.pl/nbp-broni-polakow-przed-reit-ami-865554

  najciekawsze fragmenty :

  lecz do oceny równowagi popytu i podaży. „(…) w zaistniałej sytuacji fakt dominacji podmiotów zagranicznych jest w opinii autorów raportu NBP korzystny, gdyż narastające ryzyko tego rynku i jego skutki obciążą zagraniczne podmioty i banki a nie polski sektor bankowy i polskich podatników” — głosi dokument wysłany z gabinetu Adama Glapińskiego.

  Istnieje duże ryzyko, że polskie niedoświadczone jeszcze spółki posiadające świeży kapitał, poddane presji zakupów ułatwią wycofywanie się dużych firm z upadającego segmentu rynku. Ponieważ będą to krajowe podmioty, będą się finansowały w krajowym sektorze bankowym, który przejmie ryzyko od banków zagranicznych. (…) W konsekwencji nastąpi negatywna selekcja i polscy emeryci i drobni inwestorzy kupią nierentowne nieruchomości tracąc swoje oszczędności, co, jak pokazują liczne doświadczenia, może wywołać napięcia społeczne i presję polityczną na pokrycie strat ze środków publicznych” — czytamy w opinii NBP.

  2+
 • in reply to: Aktualności i newsy #31445

  Jaja Robie
  Participant

  http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Czy-wynajem-kawalerki-nadal-sie-oplaca&wid=18676168&smqbzticaid=11896f

  stopy zwrotu z kawalerek w różnych miastch Polski. Artykuł z wp(tym bardziej jestem w szoku ze takie coś się ukazało). Nawet w tym artykule pisza ze jadnak demografia bedzie miała istotny wpływ. Myślę ze powoli cenny zaczna leciutko lecieć po 2018 roku. Jak bedzie-tylko Bóg to wie :)

  0
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)