Podatek katastralny

Home Forums Prawo, podatki Podatek katastralny

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by  Slawek 2 years, 5 months ago.

 • Author
  Posts
 • #30574

  Jak wiadomo, rząd zapewnia, że nie zamierza wprowadzić podatku katastralnego, tworząc jednocześnie elektroniczną bazę danych o własności mieszkań i gruntów. Patrząc na historię dokonań nie tylko tego rządu można odnieść wrażenie, że jeśli władza czemuś zaprzecza, to z dużym prawdopodobieństwem to się właśnie wydarzy.

  Jak sądzicie, czy i ewentualnie kiedy podatek katastralny może zostać wprowadzony w Polsce? W jakiej wysokości? I jak to wpłynęłoby na ceny mieszkań i gruntów?

  1+
 • #30877

  Makia
  Participant

  Cześć,
  Chciałam poruszyć temat nie tak katastru, jak zawualowanego katastru. Właśnie przyszłam do domu i włączyłam do obiadu tvp.info. Traf chciał że natrafiłam na program “To jest temat”, w którym była mowa o tzw. opłacie adiacenckiej.. Kto nie słyszał, zapraszam tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C5%82ata_adiacencka

  I co Wy na to? Ludzie, których dotknęła macka skarbówki, zostali obarczeni 50% opłatą od wzrostu ceny nieruchomości. Powód? Zainstalowanie kanalizacji przez gminę. To mi w XXI wieku “śmmierdzi” podatkiem od luksusu!

  Waszym zdaniem warto się dorabiać w tym kraju? Tutaj podaję link co prawda nie do tego reportażu, ale podobny przypadek (tym razem nie kanalizacja a podział nieruchomości)

  http://katowice.tvp.pl/21560359/oplata-adiacencka-drakonska-danina

  0
 • #31508

  Slawek
  Participant

  No i mamy podatek katastralny: http://forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/1056729,rzad-oglasza-nowa-faze-wojny-o-podatki-beda-nowe-daniny.html

  Na razie planowany jest od nieruchomości komercyjnych, wartych co najmniej 10 mln zł., i ma wynieść 0,5% rocznie od ich wartości. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jeśli w kasie będą pustki to kolejne będą nieruchomości mieszkalne?

  0

You must be logged in to reply to this topic.