Lokalizacje, których unikać ze względu na korki

Home Forums Wrocław Lokalizacje, których unikać ze względu na korki

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  Mad Hatter 3 years, 10 months ago.

 • Author
  Posts
 • #30876

  sing.dst
  Participant

  Może stworzymy subiektywną listę lokalizacji które należy unikać ze względu na korki.
  Wiadomo, cały Wrocław potrafi się korkować, nie ważne gdzie nie pojedziesz, tam masz korek, ale są gorzej “zaprojektowane” i lepiej.

  Przykład:
  – Krzycka, Przyjaźni. W tamtym rejonie buduje się tak dużo, tak dużo jest jeszcze nie zamieszkanych, a już teraz po prostu (z opowiadań koleżanki która mieszka koło parku w inwestycji Profit Development), że Krzycką nie da się jechać w godzinach popołudniowych. Przyjaźni z kolei jednokierunkowa. Ogólnie strach tam kupować bo możliwości rozbudowy dróg ograniczone, a budują coraz więcej
  – Zwycięzka, wieś Wysoka, Ołtaszyn – Zwycięzka mimo przebudowy korkuje się cały czas bo i tak jest jeden pas od Złotej Podkowy do torów. Przez to że Wysoka się rozbudowuje i budują tam dalej, nie mówiąc o Ołtaszynie ta lokalizacja również wydaje się być tragiczna.

  Co myślicie o Nowych Żernikach ? Będzie przebudowa Kosmonautów pod ten projekt, obwodnica z Granicznej na Leśnicę już w budowie. Już budują się tam całkiem niedrogie (jak na Wrocław) mieszkania. Miasto na pewno dołoży się do dobrej komunikacji bo to wizytówka. Ja czekam do połowy 2016 jakie nowe projekty się tam pojawią, bo lokalizacja moim zdaniem świetna. Blisko AOW, blisko Magnolii, Stadionu, są w pobliżu tramwaje, autobusy. No i cała infrastruktura ma powstać na miejscu (miasto w mieście).

  1+
 • #30880

  Mad Hatter
  Participant

  Dwa słowa: Księże Małe. No chyba że ktoś nie planuje w ogóle używać samochodu *i* ma dużo czasu, wtedy można się bawić w dojazd tramwajami do centrum. Niestety, ale Krakowska/Opolska są w godzinach szczytu zapchane w sposób beznadziejny i nie wskazujący na możliwość poprawy…

  Za to – to spory bonus – są dość dobre ścieżki rowerowe. Problem jest zimą, o ile ktoś nie jest na ostatnim stopniu zaawansowania i nie przedziera się przez śniegi na rowerze. ;)

  0

You must be logged in to reply to this topic.